InPost i MasterCard® promują płatności kartowe w sieci Paczkomatów® InPost

07.21.2015

Polski e-handel coraz bardziej docenia płatności bezgotówkowe. W Europie Zachodniej cieszą się one nieustającą popularnością ze względu na bezpieczeństwo i wygodę. W naszym kraju trend ten dopiero nabiera tempa. Wspólna inicjatywa InPost i MasterCard ma szansę przyspieszyć tę rewolucję.

Akcja pod nazwą „Festiwal Darmowej Dostawy” ma na celu promocję płatności bezgotówkowych przy odbiorze przesyłek ze sklepów internetowych, oferujących dostawę zamówionych towarów w ramach sieci Paczkomatów® InPost. W okresie wakacyjnym, przesyłki z wybranych sklepów zamówione do Paczkomatów®, będą zwolnione z kosztów dostawy – pod warunkiem opłacenia ich kartą lub poprzez elektroniczny portfel MasterPass. Wśród partnerów, którzy do tej pory zgłosili chęć udziału w akcji, znaleźli się m.in.: Answear, BdSklep, Endo, Nexterio i Wittchen. Kolejni uczestnicy będą dodawani do listy, która znajduje się na stronie internetowej przedsięwzięcia http://darmowadostawa.paczkomaty.pl.

Od października ub.r. płatności kartowe są przyjmowane w każdym z ponad 1300 Paczkomatów® InPost, a połowa z nich obsługuje również bardzo popularne w Polsce karty zbliżeniowe. InPost umożliwia również płatność za pośrednictwem platformy MasterPass, udostępnianej przez MasterCard. MasterPass jest już dostępny w ponad połowie polskich sklepów internetowych i blisko 250 tys. sklepów online na całym świecie.

„Uważnie obserwujemy zmieniające się realia rynku e-commerce, dostarczając sprzedawcom i klientom rozwiązania płatnicze najlepiej spełniające oczekiwania dzisiejszych konsumentów i aktywnie wspierając rozwój polskiego sektora e-commerce i m-commerce. Jestem przekonany, że współpraca z InPost – jedną z najbardziej innowacyjnych firm w branży – skutecznie wesprze polskich e-sprzedawców w dalszym rozwoju”mówi Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

„Usługa MasterPass to narzędzie, będące odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy oczekują nie tylko wygody odbioru przesyłek, ale także swobody w wyborze dogodnej formy płatności. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość uregulowania płatności za pobraniem, czyli w momencie, kiedy zamówienie fizycznie znajdzie się w Paczkomacie®. Transakcja realizowana jest za pomocą dedykowanego serwisu internetowego, który jest w pełni zintegrowany z naszymi maszynami. Wdrożenie nowego rozwiązania we współpracy z MasterCard to bez wątpienia ważny krok w kierunku popularyzacji naszych usług zarówno w Polsce, jak i na innych zagranicznych rynkach e commerce” – komentuje Maciej Padjas, Dyrektor Marketingu Paczkomatów® InPost.

Obecnie sieć Paczkomatów® InPost w Polsce liczy 1300 terminali, a zgodnie z przyjętym planem do końca 2015 roku ma rozszerzyć się do 1700 maszyn. W 2014 roku liczba paczek dostarczanych za ich pośrednictwem wzrosła o ponad 90,5 proc. wobec 2013 roku i o 440 proc. w porównaniu do 2012 roku.

Promowanie płatności bezgotówkowych za zakupy w internecie to kolejny krok w kierunku wsparcia rozwoju polskiego sektora e commerce, który pod względem udziału płatności kartowych ma wiele do nadrobienia wobec zachodnich gospodarek. Z 7-procentowym udziałem transakcji kartami w sieci polski rynek znajduje się daleko w tyle za takimi rynkami, jak Francja (ponad 70 proc.), Hiszpania (60 proc.) czy Wielka Brytania (ponad 50 proc.). Brak dostępności płatności kartowych przekłada się na mniejsze zaufanie klientów wobec polskich e-sklepów, ale też ograniczone możliwości ekspansji polskich e-sprzedawców na rynki zagraniczne, przyzwyczajone do innych standardów w obszarze płatności.

Zaangażowanie MasterCard przy „Festiwalu Darmowej Dostawy” to kolejna tegoroczna inicjatywa firmy skierowana do polskiego sektora e-commerce. Poprzednią był ogłoszony przez MasterCard w lutym br. dwuletni Program Rozwoju Handlu Elektronicznego, w ramach którego firma przekaże 4 mln zł na rozwój polskich e-sklepów, aktywnie oferujących płatności bezgotówkowe w sieci.

Kontakt dla mediów:

Anna Marciniak
Communications Manager, MasterCard
Anna_Marciniak@mastercard.com
tel +48 22 526 12 60

Eliza Misiecka, Aleksander Kutnik, Jan Jasiński
Genesis PR – InPost
mob. +48 601 697 477, tel. +48 (22) 327 16 90
www.genesispr.pl

O Paczkomatach® InPost:
Paczkomaty® InPost to największa na świecie sieć do samodzielnego nadawania i odbierania paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji. Paczkomaty® gwarantują oszczędność czasu i terminowość oraz znacząco obniżają koszty przesyłki.

Paczkomaty® InPost działają już na 4 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Więcej informacji na: www.paczkomaty.pl, www.integer.pl, www.inpost.pl.

O MasterCard:
MasterCard (NYSE:MA) jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania MasterCard sprawiają, że czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Śledź nas na Twitterze @MasterCardPL, przyłącz się do dyskusji na Beyond The Transaction Blog oraz zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje z Centrum Prasowego MasterCard.